Čtvrtý ročník nezklamal!

Letošní seminář Interiéry 2015 nebyl o trendech ani zahraničních hostech, byl plný realizací a impulzů od českých architektů, designérů, výrobců a dodavatelů různých materiálů. A protože toto téma bylo velmi žádané, jednalo se o sázku na jistotu.

Po již tradiční přednášce Ing. Tomáše Lukeše z Asociace českých nábytkářů, pohovořila Ing. Iva Bastlová DiS. na téma, zda má cenu pouštět se do každého projektu, i když dopředu tušíte, že to není správně. Poté následovala přednáška Petra Lukeše z Asociace vizážistů a stylistů. Téma ošacení a vlivu na úspěch vzbudilo v publiku až nečekané reakce. První blok uzavřel vstup Michala Peřiny z firmy Lugi a Richarda Sajdla z firmy Blum, kteří se zaměřili na téma bezúchytkového nábytku.

Další blok přednášek zahájila paní Miroslava Šimková z firmy Axom, která představila novinku na trhu – zajímavý materiál Drop paper a ukázala možnosti použití a různé realizace. Dalším přednášejícím byl doc. akad. soch. René Baďura. Ten vznesl otázku „Design – prečo?“ a v závěru s vtipem jeho vlastním odpověděl „Prečo nie!“. Dále zaujaly možnosti použití vinylových podlah Amtico, které představil Tomáš Pospíšil z firmy Anvi Trade.

Po obědě zahájil přednášky Lukáš Huml ze společnosti Linea nábytek. Ten odprezentoval nedávnou realizaci klenotnictví v Mnichově včetně návrhů, detailů a zákulisních dějů. Protože v tomto projektu hrál prim kovolaminát, následovala přednáška Ing. Vladimíra Zahálky z firmy Duet, jež k nám tento netradiční materiál dováží. Další zajímavou realizací byl dům s názvem „Vzpomínky na Afriku“, který přijel představit autor Mgr. art. Michal Staško, a věřte, bylo se na co dívat. Další témata se týkala zdraví. Ing. Petr Novák ze společnosti AGC Glass přiblížil realizaci obkladu z antibakteriálního skla v operačním sále. Zdraví se týkala i přednáška Ing. Ladislava Eliáše, který nám přiblížil vliv barvy a intenzity světla na lidskou psychiku. Tento blok zakončil Ing. Milan Ondráček. Jeho téma teplo a design poukázalo na to, že i radiátor může být zajímavý interiérový prvek a někdy i hlavní dekorace.

Poslední blok prvního dne odstartovala Pavlína Glacnerová, jež velmi srozumitelně vysvětlila, jaký je rozdíl mezi home stagingem a navrhováním interiérů, a že to rozhodně není totéž. Dále následoval vstup Ing. Tomáše Hábela ze společnosti Nevšímal o ultratenkých prosklených příčkách a jejich možnostech. Za zmínku stojí i ukázky realizací digitálního tisku na lamino a lamináty. Ty pro publikum připravil MgA. Martin Mrázek ze společnosti Kronospan. Závěr prvního dne patřil Ing. arch. Janu Hlavínovi, Ph.D. Jeho téma o materiálové pravdě a náhražkách vzbudilo velkou diskuzi, ve které mnozí pokračovali i na společenském večeru.

Druhý den začal velmi netradičně. Téma českého pavilonu na výstavě Expo v Miláně otevřel Ing. arch. Martin Holý, který ukázal první skici, vizualizace, modely… Poté následoval živý vstup přímo do Milána, kde nás pavilonem velmi neformálně provedl Ing. arch. Ondřej Chybík. Poté dostal slovo František Marek ze společnosti Egger a představil nové dekory lamin a laminátů. Třetí přednáška druhého dne byla na téma koupelnového nábytku a jeho výroby, což si připravil Ing. Zdeněk Blažek, MBA ze společnosti Dřevojas. A protože tato firma používá při výrobě systém Woodsoftware, následovala pak přednáška Ing. Adama Kořeného, Ph. D. Poté následovalo téma přírody v interiéru, které otevřela Lenka Novotná ze společnosti Plastia, mimo jiné držitelé ocenění Red dot design award. Potom se tématu zhostili bratři Jiránkové ze společnosti Newvisit a vysvětlili publiku, že rostlina není jen obyčejná dekorace. Závěrem tohoto bloku ukázala Ing. Martina Malinová možnosti vertikálních zahrad v interiérech a jako poslední pohovořil Mgr. Petr Tschakert, který zmínil několik fint, jak udělat z interiéru mediální hvězdu a dostat projekt na obálky časopisů.

Posluchači se tak dozvěděli, co udělat proto, aby projekt získali, z čeho a jak jej navrhnout, vyrobit a nakonec jak jej hotový nechat vyfotit.

Atmosféra byla stejně jako ročníky předešlé velmi přátelská a pohodová. Jediné, na co se posluchači při odjezdu ptali, co bude příště? … nechme se překvapit!

Za organizační tým semináře Interiéry 2015

Ing. Iva Bastlová DiS.
 


© 2019 Interiery 2019 časopis interiéry  mediální partneři  partneři  kontakt