Seminář Interiéry: příběh za příběhem

Letošní seminář Interiéry slavil své první výročí - konal se již 5. ročník a sálem se neslo téma "příběh". To všechny přednášející oslovilo, a tak na sebe jednotlivé přednášky navazovaly a vzájemně se příběhy doplňovaly.

V úvodu zazněl příběh semináře od organizátorky Ivy Bastlové a hned na něj navázalo téma "příběh staré konzervy", které přednesl Richard Sajdl ze společnosti Blum. I když to vypadá jako vtip, šlo o vážnou věc - plýtvání potravinami a jejich uskladňování. Dále posluchači slyšely 7 zkazek o návrzích a realizacích, které ze své praxe přednesl doc. Mgr. Miroslav Debnár. V prvním bloku se posluchači také dozvěděli, jak detailně funguje světlovod od Radomíra Kučery ze Solatube a velmi poutavě hovořila i paní Lenka Novotná ze společnosti Plastia, jež vzala design ze zcela jiného úhlu pohledu a to nám otvírá oči!

Druhý blok zahájil Jakub Colon- zástupce společnosti JAP, který hovořil o technických možnostech dveří Master a skrytých zárubních. V minimalismu pokračoval pan profesor Jiří Pelc dr. h. c. Jeho téma Shakers - zapomenutí minimalisté vzbudilo údiv, smích i inspiraci zároveň. Poté hovořil Tomáš Pospíšil, který představil zajímavý materiál Altro, jímž lze obložit téměř cokoliv. Radka Laštovková z Kronospanu přednesla téma nových dekorů a jejich vývoje a tento blok zakončila Mgr. Klára Soukupová, která ukázala nové odstíny skla Lacobel a Matelac.

Odpolední část začala prezentací ocenění "nábytku roku", jež představil ing. arch. Lubomír Končinský. O výrobě oblouků pak hovořil pak Branislav Mikitka ze společnosti Design Factory, a co vše lze modelovat ve 3D ukázal a mnoho lidí v sále ohromil Bc. Miroslav Hlava. Dalším tématem byly příběhy z televizního pořadu, to byla u mikrofonu již ing. arch. Kamila Douděrová. "Pec nám spadla" aneb jak se navrhují krbová kamna - bylo letošním tématem doc. akad. soch. René Baďury. O novinkách z koupelen pak hovořil Michal Prokeš ze společnosti Geberit.

Když se dostalo na téma "jak zaujmou klienta" byl sál plný nedočkavých posluchačů. Milan Zajíček objasnil, proč to někdy neklapne a jak tomu příště předejít. Pak následovalo téma budování značky, které nám odkryla ing. Diana Turinová a vše ukázala na své značce Lusito. Zajímavý materiál Dekor akryl s přírodními prvky a jeho možnosti použití ukázala Andrea Jancová, poté si v sále pomyslně oddechli při návštěvě saunového divadla a sauny pro 300 osob. Tohoto tématu se zhostil Pavel Hofrichter - saunový mág. Závěr patřil 4. průmyslové revoluci a ing. Karlu Krontorádovi CSc.

Jsme rádi, že v sále i mimo něj panovala přátelská a lehce neformální atmosféra, kterou jen tak někde nezažijete. Posluchači naplnili sál a letos zde sedělo přes 340 osob! O přestávkách bylo rušno na mini veletrhu, kde si všichni přítomní měli možnosti osahat různé vzorky a zajímavosti. Živá diskuze probíhala až do pozdních hodin a mnoho z přítomných bude na tuto akci ještě dlouho vzpomínat. A navíc se sborník přednášek stal součástí odborného magazínu Interiéry, a tak se dostává mezi více než 3000 čtenářů.

Děkujeme všem zúčastněním a těšíme se na další ročník semináře, který se ponese v duchu tématu "myslete jinak".

Ing. Iva Bastlová DiS.
organizátorka akce
 


© 2019 Interiery 2019 časopis interiéry  mediální partneři  partneři  kontakt